Polish Open – zkušenosti a medaile z TOP turnaje!

Druhý říjnový víkend patřil jednomu z největších evropských závodů – Polish Open, který s konal v Polské Bialsko Bialei.

Kvůli problémům s registrací jsme byli schopni poslat pouze omezený počet závodníků, atak dostali možnost závodníci z TOP skupiny (kritérium skupiny účast na MČR a největších závodech v ČR).

V první soutěžním dni jeli sbírat cenné zkušenosti v juniorských kategoriích Bára Korabečná, Marek Avramčev a Adam Ecler. Konkurence byla obrovská a tak se nikomu nepodařilo projít a byli zastaveni, již v úvodních kolech.

Marek prohrál se závodníkem z Malty, Adama zastavil domácí polský závodník a Bára prohrála se soupeřkou ze Skotska.

V neděli dostali možnost bojovat v nabité konkurenci naši nejmenší – Danek Vašek, Renda Pasker a Amálka Ondorušková a dařilo se o poznáni lépe.

Největší úspěch zaznamenal Danek, který vybojoval pro Karate Tygr bronzovou medaili v kategorii kata 11 let. Ve své cestě porazil dva Poláky a soupeře z Malty, po prohře se Slovákem v repásáži porazil zavodníka z Lotyšska!

Obrovskou smůlu měla Amálka, která ve své kategorii prošla až do finále, poté byl však podán protest za nedodržení pravidel, (konkrétně opakování kata hned za sebou) a došlo ihned k diskvalifikaci.

Poslední zástupcem karate tygru byl Renda Pasker, který se v konkurenci zahraničních soupeřů také neztratil a bral 5.místo, těsně pod stupni vítězů! Nejprve přišla výhra nad soupeřem z Polska a Ukrainy, následovala prohral s Lotyšem. V repasáži Renda vyřadil závodníka z Rumunska, avšak o bronz prohrál se závodníkem z Malty.

Napsat komentář