15 medailí pro karate tygr na Poháru Nadějí!

V sobotu 1.4.2017 se konalo 27. kolo Středoevropského poháru nadějí.

Jedná se o turnaj určený pro začínající karatisty a celkem se tohoto závodu účastnilo téměř 150 karatistů, z nichž 22 reprezentovalo právě Karate Tygr, což z nás dělalo nejpočetnější oddíl turnaje.

Ani v této konkurenci jsme se neztratili a dokázali se dostat na stupínky nejvyšší. V kata jsme brali 6x zlatou, 4x stříbrnou a 1x bronzovou medaili.

V disciplíně kumite nastoupilo celkem 9 závodníků. Pro spoustu z nás to byly první zápasové zkušenosti, mnohdy vykoupené bolestivými údery a těžkými zápasy, ale i o tom je karate. Nejlépe se podařilo prosadit Nelle Šumkové, Lukášovi Dobrozemskému a Honzovi Sýkorovi, kteří ve svých kategoriích vyhráli stříbrné medaile. Danu Gellérovi se podařil urvat bronz. Několik závodníků pak prohrálo boj o třetí místo v repasáži.