Kompletní medailová sbírka z Lodži.

Zlato, stříbro a bronz na Harasuto Cupu!

O víkendu 7.-8.4.2018 více než 700 závodníků z 14 států světa bojovalo na mezinárodním turnaji XIV. Harasuto Cup 2018. A nám se dařilo skvěle!

Karate tygr reprezentovalo celkem 6 závodníků, kteří vybojovali 3 medaile.

 

Zlato si odnesla Amálka Ondroušková v kategorii kata U14. Na své vítězné cestě porazila v prvních dvou kolech závodnice z Polska, ve čtvrtfinále si poradila s Lotyškou a v semifinálovém i finálovém kole porazila závodnice z Ukrajiny! Amálka předvedla výborné výkony a zaslouženě brala zlato.

Na stříbrné příčce skončil Daniel Vašek v kategorii kata U12. V obrovské konkurenci si Dany poradil v prvních dvou kolech se soupeři z Polska, ve čtvrtfinále přišla výhra nad Bělorusem a poslední dvě kola, stejně jako Amálka, soupeřil s Ukrajinci. Nejtěsnější možná prohra o jeden praporek ve finále nakonec znamenala stříbrnou medaili. Vzhledem ke kvalitě soupeřů je to velký úspěch. Dany nastoupil také v kumite, kde se bohužel neprosadil a prohrál v úvodním eliminačním kole.

Bronzovou a také poslední medaili pro karate tygr vybojoval Lukáš Dobrozemský v kategorii kata U10. První dvě kola Luky dokázal projít přes polského a ukrajinského závodníka, nicméně v kole třetím byl zastaven pozdějším finalistou. V repasáži si Luky dvěma výhrami nad soupeři z Polska zajistil bronz! V disciplíně kumite prošel přes polského závodníka do druhého kola, kde prohrál s Ukajincem a následně přišla prohra na hantei i v repasáži.

Těsně pod stupni vítězů skončil Alex Kozubal v kategorii kata U12. Hned v prvním kole prohrál o jeden praporek s pozdějším finalistou z Běloruska. To Alexovi otevřelo cestu k těžkým zápasům v repasáži, kde po dvou výhrách nad Polskem a Ukrajinou následovala prohra o bronz opět se soupeřem z Běloruska. Alex nakonec na medaili nedosáhl, ale během turnaje pracoval na svých výkonech, které se zlepšovaly kolo od kola.

V repasáži bojovala také Lucka Petrušková, která obsadila 7.místo v kategorii kata U12. Stejně jako Alex i ona v prvním kole narazila na pozdější finalistku a dostala možnost bojovat o bronz, kde zvládla zápas proti závodníci z Polska, potom však přišla prohra s Běloruskou. Lucka také startovala v kategorii kata U14, kde se dokázala prosadit do druhého kola.

Dalším reprezentantem karate tygru byl Dan Gellér, který nastupoval v obou disciplínách. V kata v kategorii U14 a kumite -45kg. Tentokrát se mu však nepodařilo dostat se přes eliminační kola. V kumite prohrál těsně 1:2 se závodníkem ze Slovenska, v kata ho zastavil soupeř z Polska.

Závodníci karate tygru opět potvrdili, že se umí prosadit i na těch největších závodech! Děkujeme za vzornou reprezentaci.

 

VÝSLEDKY:
1.místo Amálie Ondroušková kata
2.místo Daniel Vašek kata
3.místo Lukáš Dobrozemský kata
5.místo Alex Kozubal kata
7.místo Lucie petrušková kata
7.místo Lukáš Dobrozemský kumite

Napsat komentář