Nejúspěšnější mistrovství ČR v historii klubu!

O víkendu 8-9.12.2018 se v Jindřichově Hradci uskutečnilo Mistrovství České republiky 2018. Pro náš klub to bylo historicky nejúspěšnější MČR , naši závodníci vybojovali 3x titul mistra ČR a celkově šest medailí. Stali jsme se nejúspěšnějším klubem Moravy a Slezska.

 

Je neděle 9.12.2018 a do sportovní haly v Jindřichově Hradci se právě sjíždí závodníci ze všech koutů republiky. První prosincový víkend se zde totiž koná Mistrovství České republiky. Vrchol sezóny pouze pro ty závodníky, kteří dokázali splnit nominační kritéria. Karate Tygr zde reprezentuje v žákovských kategoriích 11 závodníků. Pro některé je to první mistrovství, někteří už vlastní medaili z minulých let. Dany a Luky obhajují titul mistra ČR z roku 2017, kdy vybojovali jediné dvě medaile pro Karate tygr. Amálka byla zlatá dva roky zpátky.

Pro letošní mistrovství všichni hodně obětovali. Byla to celoroční tvrdá práce, bylo to cestování na spoustu turnajů, byly to víkendové semináře, práce s tréninkovými deníky, tréninky navíc, tréninky ráno, tréninky večer. V neděli 9.12.2018 se všechna tato práce na tatami zúročila a odměnou pro všechny nominované byla možnost postavit se na tatami a bojovat.

Začíná se kategoriemi kata teamu. Náš tým starších žáků ve složení René Pasker, Daniel Vašek a Alex Kozubal čeká start na prvním mistrovství republiky. Není to příliš dlouho, co spolu kluci cvičí, a tak je znát určitá nervozita. Nakonec však vše vychází podle plánu, kluci postupně prochází přes své soupeře do vysněného finále, kde poráží i poslední soupeře a stávají se mistry České republiky 2018.

Druhý kata team, jsou starší žákyně ve složení Lucie Petrušková, Amálie Ondroušková a Zuzana Hájková. Holky mají zkušenost se cvičením týmu již z minulých let a tak všichni vědí, že mají na to, aby dnes uspěly. Po jasné úvodní výhře, přichází prohra v semifinále a postup do bojů o třetí místo. Tam holky nenechávají nic náhodě a odváží si bronzovou medaili. Tréninky navíc a vypilovaná bunkai se jistě zúročí na dalších turnajích, které holky za nedlouho čekají.

Kata team starší žákyně a kata team starší žáci na MČR 2018

 

V kategorii kata mladší žáci máme dvojí zastoupení – Marka Jalůvku a Lukáše Dobrozemského. Oba dva za sebou mají úspěšnou sezónu a podařilo se jim bodovat na velkých turnajích. Luky je navíc v pozici, kdy obhajuje titul mistra ČR. Marek naráží hned v prvním kole na kvalitního soupeře, který ho poráží. Lukymu se daří postupovat turnajem a zlepšovat své výkony kolo od kola až do samotného finále. Tam poprvé cvičí novou závodní kata a zlato mu uniká těsnou prohrou 2:3.

Ilustrační foto Marek Jalůvka a Lukáš Dobrozemský

 

V kata starší žákyně za karate tygr nastupovaly Lucie Petrušková a Amálie Ondroušková. Lucce podobně jako Markovi přiděluje los hned do prvního kola kvalitní soupeřku a i když Lucka předvádí velmi dobrý výkon, nakonec to nestačí a prohrává. Amálka nastupuje na tatami sebevědomě, v roli favorita. Letos vyhrála oba dva Národní poháry, dokázala vybojovat medaile na mezinárodních turnajích Croatia Open a Polish Open. Velikost dnešního dne zvládá dokonale a s vydatnou podporou coache Báry v zádech si perfektními výkony dochází pro titul mistryně ČR!

ilustrační foto Amálie Ondroušková a Lucie Petrušková

 

Poslední kategorii v disciplíně kata, kde máme své zastoupení, jsou starší žáci. Naše barvy hájí Alex Kozubal, René Pasker a Daniel Vašek. Alexovi a Rendovi se však v úvodních kolech nedaří svými výkony přesvědčit většinu rozhodčích, kteří se nakonec přikloní k výkonu soupeře. Danek dnes nemá lehkou pozici. Obhajuje titul a konkurence v kategorii starších žáků je tento rok obrovská. Postupně se mu však daří porážet soupeře a prokousává se až do semifinále, kde ve vyrovnaném zápase těsně prohrává. V boji o bronzovou medaili nechá duši a po krásném výkonu vyhrává bronz.

Ilustrační foto z turnaje Polish Open – Daniel Vašek, Alex Kozubal, René Pasker a coach Filip Saidl

 

V disciplíně kumite nás kromě Alexe, Lukyho a Amálky reprezentují další tři závodníci – Nella Šumková, Jan Najsar a Vojtěch Válek.

Pro Nellu a Honzu je to první mistrovství a dnes tady jsou, aby sbírali cenné zkušenosti. Honza po soustředěném výkonu a dodržení taktických pokynů coache prohrává s daleko zkušenějším soupeřem nejtěsnějším možným rozdílem 2:3 na hantei. Nella nakonec nastoupila ke dvěma zápasům, kde podala skvělý výkon. Podařilo se jí bodovat a nakonec obsadit pěkné 7.místo.

Ilustrační foto Nella Šumková, Jan Najsar a Vojtěch Válek

 

Amálka a Alex za sebou mají každý již dvě kategorie kata. Do kumite nastupují uvolnění a bez tlaku. Na další medaile dnes nakonec nedosáhnou, Alex má bodované 7.místo.

Vojta Válek bojuje v nejtěžší váhové kategorii. Daří se mu sbírat potřebné body a vyhrávat zápasy. Nakonec končí po těsném výsledku v semifinále a dostává možnost bojovat o bronz. Po bojovném výkonu však i z tohoto duelu odchází s porážkou. Bodované 5. místo je však v celorepublikové konkurenci velmi dobrým výsledkem.

V kategorii kumite mladší žaci nastupuje Luky Dobrozemský, který se zatím jako jediný z klubu dokáže vrcholně prosadit v obou disciplínách. První zápas Luky po mírně nervozním výkonu vyhrává, každý další zápas je lepší a lepší. Luky celý turnaj dodržuje domluvenou taktiku s coachem Filipem, dokáže sebevědomě obracet zápasy, ve kterých prohrává. Nakonec se stejný scénář opakuje i ve finále a Luky se stává mistrem ČR v kumite!

Lukáš Dobrozemský na MČR 2018 s trenéry Filipem Saidlem a Lukášem Miklem

 

Našemu klubu se dnes povedl nevídaný úspěch. Vybojovali jsme 3x titul mistr ČR a celkově 6 medailí. S 224 body jsme se stali NEJÚSPĚŠNĚJŠÍM KLUBEM MORAVY A SLEZSKA. Celkově náš klub skončil na 11. místě z 86 klubů. V žákovských kategoriích (druhý soutěžní den) jsme byli na těsném 5. místě.

I když je tento úspěch krásný a ukazuje, že spousty práce a dřiny, kterou naši karatisté absolvují, se vyplácí, není to nic jiného než zastávka na dlouhé cestě. Poděkování patří všem trenérům Karate tygru, kteří se podílejí a pomáhají s denním chodem klubu, ať už trénováním těch nejmenších nebo těch nejstarších. Velký dík patří rodičům, kteří podporují své děti v tom, co je baví a v čem vidí smysl. Ukazuje se, že naše motto #myjsmekaratetygr, které nosíme na tričkách, není náhodné. Karate tygr nejsou jenom samotní karatisté. Jsou to rodiče, přátelé klubu a další kamarádi. Jsou to všichni, kteří pomáhají tvořit a formovat náš klub.

Díky Lukášovi za reprezentaci klubu mezi sborem rozhodčích, díky Báře a Filipovi za coachování , díky všem závodníkům a jejich rodičům.

 

Dík patří také Moravskoslezskému kraji, který finančně podpořil tento turnaj.

#myjsmekaratetygr

 

 

Napsat komentář