PF 2021

 

Vážení přátelé, máme za sebou rok, řekl bych, ne moc uvolněný. Rok zákazů, příkazů, nařízení, uzavírání, různých restrikcí a s tím spojených spoustu improvizací a reakcí na nastalé situace. Byl to ale také rok shledání, naděje a přání, kdy nám ukázal, jak je důležité být spolu. Jak jsou důležitá přátelství, která přetrvávají i na dálku a překonávají dlouhá časová omezení v setkávání se.

 

I přes veškeré zákazy nám vyšlo jedno z nejpohodovějších soustředění vůbec. Díky odhodlání Tygrů cvičit i z tepla domova a náročným plánováním různých tréninků, ať už individuálních, nebo aspoň někdy společných, se nám dařilo stále držet se ve formě a na předních místech závodního žebříčku a znovu tak potvrdit sílu, prestiž a umění, na kterém tak intenzivně společně dřeme. Opět byl tento rok završen mnoha nominacemi našich závodníků na Mistrovství Republiky, kde je již pravidlem, že si dokáží vybojovat svá místa na stupních vítězů, včetně mistrů republiky. Škoda jen, že se díky vládním nařízením a restrikcím nemohli účastnit také naši žáci, kterých bylo také mnoho nominovaných, ale museli zůstat doma. Věřím a dokonce vím, že by se poprali jako Tygři o své medaile stejně, jako jejich starší kamarádi, a proto jsou pro mě a náš trenérský tým vítězové i tak. I když jim nebylo umožněno předvést své kvality a umění, tak je a Vás všechny Tygry, kteří s námi dřete, potíte krev a překonáváte bolest, musíme z celého srdce pochválit.

 

Děkujeme, že nám vracíte to, co do Vás vkládáme, že naše práce s Vámi není zbytečná a věřte, že nás baví a těší být s Vámi. Tak snad již budeme moci být příští rok 2021 konečně celý tým spolu, že se již podaří zkrotit tu nevyzpytatelnou a zákeřnou nemoc, ale také nesmyslné a bizarní restrikce a nařízení, které pomalu, ale jistě zabíjí náš stát, náš lid, ale hlavně Vás, zdravé sportovce.

 

Proto nám všem přeji hlavně zdraví a štěstí, ale také volnost, zdravý a čerstvý vzduch, objetí, lásku a spoustu času stráveného mezi svými nejbližšími a kamarády.

 

Krásný nový rok 2021 Tygři.

Lukáš Miklo, předseda karate Tygr Ostrava

Napsat komentář