O nás

Karate Tygr
logo KTS

Trénujeme sportovní karate pro děti, mládež a dospělé. Dále také nabízíme výuku karate zaměřeného na sebeobranu, boj či trénink s japonskými zbraněmi.

Úspěšně se účastníme domácích i mezinárodních turnajů, kde naši závodníci soutěží v disciplínách kata i kumite. Závodíme v organizaci WKF (World Karate Federation), která je největší a jediná organizace podporovaná olympijským výborem. Tréninky karate vedeme s důrazem na dodržování pravidel slušného chování s cílem, aby rostla osobnost našich karatistů, zejména jejich sebedisciplína a projev úcty k lidem.

Cvičíme ve dvou tělocvičnách (dójó) v Ostravě – v Mariánských Horách a v Porubě. Hromadný nábor dětí do karate provádíme dvakrát ročně a to v září a v lednu, nastoupit k nám však lze i v průběhu roku!

Karate Tygr pro všechny!

Díky nové koncepci rozšiřujeme tréninkové skupiny a nabíráme děti již od 5ti let, a to do obou našich tělocvičen. Myslíme, také na starší 15ti let a dáváme jim možnost se zapojit do tréninkové skupiny v Mariánských Horách!

Karate Tygr – nejprogresivnější karate klub v kraji!

Od roku 2015 se počet členů klubu rozšířil téměř trojnásobně! Momentálně máme necelých 100 členů v několika tréninkových skupinách a patříme mezi nejrychleji rostoucí karate kluby v kraji!

Pořádáme mezinárodní turnaj a velké akce!

Ve spolupráci s našimi spřátelenými oddíly karate HAKUBA OSTRAVA a VSK VŠB TU O organizujeme jeden z největších turnajů karate v České republice – KARATE GRAND PRIX OSTRAVA! V roce 2014 jsme uspořádali celodenní akci na Masarykově náměstí – Den ostravského karate! Těmito aktivitami pomáháme s propagací tohoto krásného sportu a aktivně se podílíme na zvyšování jeho úrovně!

O karate

Karate patří mezi nejstarší japonská bojová umění. Vyvinulo se pod vlivem Číny na ostrově Okinawa a sloužilo bezbranným lidem k obraně proti ozbrojenému nepříteli – cvičenému samurajovi. Karate je konzervou obsahující staleté zkušenosti nejlepších mistrů. Díky kouzlu minulosti a své záhadnosti neztratilo svou přitažlivost ani v podmínkách, kdy se stalo sportovním odvětvím. Více o karate se dozvíte na našem partnerském webu milujikarate.cz.

Historie karate tygr očima předsedy Lukáše Mikla….

Historie vzniku klubu KARATE TYGR SHOTOKAN z.s. se upíná k datu 18. července 2001.

Tehdy se stal předsedou klubu pan Michal Gellér a hlavním trenérem klubu byl Lukáš Miklo. Postupem času se klub vyvíjel a utvářeli jsme si představu o tom, jakou cestou se chceme vydat. Nakonec jsme si vybrali cestu zaměřenou na karate komplexní. Pochopili jsme, že karate není jen kumite, nebo jen kata, nebo jen technika. Karate musí být vyučováno komplexně. Cvičena musí být všechna kritéria a člověk by měl být v konečném důsledku hotovým celým karatekou. Ano, máme spoustu vynikajících závodníků, kteří se potom vyhraňují pro disciplínu kata, nebo kumite, ovšem na tréninku musí cvičit všechno bez výjímky. Jak s oblibou říkáme – závody jsou pouze výsledek, nikoli však cíl, ale výborné výsledky vedou k vyšším cílům.

V roce 2014 proběhla v lednu zásadní valná hromada klubu zaměřená také na změny vyvolané novým občanským zákoníkem a předsedou klubu se stal Lukáš Miklo, Michal Gellér byl jmenován čestným předsedou a zásadně se rozšířil výkonný výbor, kde se stal místopředsedou a ekonomem Filip Saidl, který cvičil v klubu od svých osmi let a jeho píle a vášeň jej dovedla až sem. Dalšími členy Výkonného výboru a trenéry jsou dnes Jakub Smékal, David Smékal, Petr Vaněček, Kateřina Miklová a další. V podstatě všichni jsou také odchovanci KTS a dotáhli to svou pílí a dřinou tak vysoko. Téměř všichni jsou také ve funkcích rozhodčích Českého svazu a licencováni trenéři.

Od doby vzniku prošel klub postupným vývojem, kdy jsme čítali základnu v průměru 30ti členů, až do dnešní podoby v počtu cca. 100 členů. Máme vynikající výsledky (zejména v disciplíně Kata), jak na domácích, tak na mezinárodních závodech WKF (World Karate Federation), které bylo zařazeno mezi olympijské sporty. Také tam budou mířit jedny z našich cílů.

Karate je jedno z nejkrásnějších, nejúčinnějších, ale zároveň i nejnáročnějších bojových umění. Ovládnout karate může pouze ten, kdo se naučí nejprve ovládat sám sebe a je ochoten trpělivě krůček po krůčku zdokonalovat své dovednosti. V tomto úsilí Vám mohou pomoci naši kvalifikovaní trenéři.

Náš klub vyučuje děti, mládež a dospělé – začátečníky, pokročilé a ostřílené závodníky. Členem našeho klubu se můžete stát, jste-li ve věku od 5-ti do X let, dokážete-li se zříct násilí a chcete-li učením bojových umění utužovat svůj charakter. Nezáleží na věku, fyzické zdatnosti, ale na Vašem přístupu a cílech. Čím náročnější cíl si vytyčíte, tím náročnější bude i Váš tréninkový plán.

Untitled-1